za Ústí Krátký, Sýkora, Šmíd, Pinkava pokutový kop proměnili

Fakta z utkání:
Branky: vlastní Eckhart, Karlík
Sestava: Jeřábek-Popel,Batrla,Sýkora,Popelka-Šmíd, Kopecký(72.Mako)- Barkóci(46.Faltus), Pinkava,Karlík

V hodně poslepované sestavě nastoupila ústecká devatenáctka na UMT v Praze – Střešovicích.
Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Naše obrana byla složená čistě z mladších dorostenců, kteří si ale vedli nadmíru zdatně. Za celý první poločas nepustili naši mladíci domácí hráče do vážnějšího zakončení. A co prošlo, to spolehlivě kryl novopečený kapitán Jeřábek. Tak se hra odbývala převážně mezi šestnáctkami s minimem šancí na obou stranách.
Do druhé půle jsme vstupovali s cílem dál hrát ze zabezpečené obrany a neinkasovat branku. Tento úmysl ale vzal za své, když jsme v 57.minutě nezachytili kombinaci soupeře středem hřiště, ten prošel až před Jeřábka a nedal mu šanci – 1:0. Inkasovaná branka naším celkem otřásla a dalších pět minut hráli v útlumu. Na konci této pětiminutovky přišla další pohroma v podobě nádherné branky domácích. Odvrácený centr napálil z dobrých pětadvaceti metrů domácí hráč nechytatelně do Jeřábkovy levé šibenice – 2:0. To běžela 63.minuta, a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Jenže ústečtí hráči se nemínili s nepřízní osudu smířit. V poslední čtvrthodině se pokusili o nápor, který přinesl ovoce. V 77.minutě přišel ostrý centr před domácí branku a dezorientovaný domácí hráč pro nás šťastně zasáhl míč, který si to nasměřoval do domácí svatyně – 2:1. Před tímto okamžikem vstřelili domácí branku, která ale nebyla pro ofsajd uznána. Náš gól hráče povzbudil a ti se své příležitosti chopili. Na domácí branku se valil jeden útok za druhým, ale k vyrovnání to nevedlo. Až dvě minuty před koncem odpískal rozhodčí trestný kop proti domácím. Ten z hloubi pole zahrál Karlík tak, že ho poslal na branku a míč přeskočil špatně postaveného brankáře – 2:2. Domácí v závěru ještě vystřídali ve snaze strhnout vedení na svou stranu, to se však nestalo a tak se šlo na penalty. V těch jsme byli stoprocentní, a když domácí poslali dvakrát míč vysoko nad branku bonusový bod získali hráči Jiskry.
Hráči opět prokázali velkou vůli po vítězství a nepoložila je, stejně jako v Třebši, ani dvougólová ztráta.
Za předvedený výkon a za zisk dvou bodů zaslouží všichni hráči velkou pochvalu.
Další zápas hraje dorost v sobotu 21. 4. 2018 na domácím hřišti proti vrstevníkům z Nymburka.